Otwarcie biurowca North Gate
Tego dnia odbyła się konferencja prasowa na 21 piętrze biurowca, gdzie inwestor firma Premiumred wraz z architektami i generalnym wykonawcą przybliżyli dziennikarzom charakterystykę budynku oraz zaprezentowali jego walory użytkowe i estetyczne. Wieczorem natomiast odbyła się piękna iluminacja budynku, którą mogli podziwiać nie tylko zaproszeni goście, ale i mieszkańcy Warszawy.
Budynek ten jest jedynym nowo powstałym biurowcem w północnej części miasta, w śródmiejskiej lokalizacji. Ten 24 – piętrowy budynek klasy A o wysokości 87 m, oprócz podstawowej funkcji biurowej, oferującej powierzchnię najmu ok. 30 tys. m2, udostępnia na parterze powierzchnię usługowo-handlową oraz restaurację, które zajmują powierzchnię ok. 1 tys. m2. W ramach projektu powstał także trzypoziomowy parking podziemny na 310 miejsc.
Koncepcja architektoniczna North Gate opiera się na połączeniu dwuczęściowej bryły, składającej się z wieży budynku oraz podium. Elewacja podium nawiązuje charakterem do fasady sąsiadującego budynku dzięki zastosowaniu okładziny kamiennej i ceramicznej. Do budynku prowadzą dwa wejścia - od ul. Bonifraterskiej oraz wejście główne od ul. Andersa, które podkreślone zostało poprzez zastosowanie przeszklenia biegnącego od parteru aż do szóstej kondygnacji.
O klasie biurowca świadczy nie tylko projekt architektoniczny, ale również dbałość o detale i jakość materiałów wykończeniowych, zastosowanych na terenie powierzchni wspólnych. Przestronny hol wykonany został z naturalnych materiałów –różnego koloru marmuru (od jasnego beżu po ciemny brąz) oraz naturalnego drewna. Dzięki zastosowaniu falistych linii w okładzinach ścian z drewna o różnym natężeniu koloru, uzyskany został efekt przełamania zewnętrznej surowości budynku. Kilkumetrowa recepcja wyróżnia się design’em o nowoczesnym, kolistym kształcie.
Biurowiec wyposażony został także w system inteligentnego zarządzania budynkiem BMS, system bezpieczeństwa oraz kontroli dostępu, sygnalizacji włamania oraz kamer CCTV. W razie awarii budynek wyposażony jest w dodatkowy agregat prądotwórczy, obsługujący wszystkie systemy bezpieczeństwa wraz z systemem oświetlenia awaryjnego. Oprócz scentralizowanego węzła ogrzewania i klimatyzacji w każdym biurze istnieje możliwość ręcznego ustawienia temperatury.
Całość elewacji wykonana została w układzie szklenia przeziernego (proporcja ilości światła przechodzącego przez taflę w stosunku do ilości światła odbitego) w pasach okien oraz nieprzeziernego (odbijającego światło) w pasach międzyokiennych oraz miejscach występowania elementów konstrukcyjnych. System został zaprojektowany w sposób pozwalający zminimalizować straty instalacji chłodzenia i ogrzewania.